Tatán is dobogóra állhattunk!

Tatán is dobogóra állhattunk!

 

Alig pihentük ki magunkat a saját gasztro versenyünk után, máris Tatára utazott iskolánk küldöttsége, hogy ott is sikert arassunk: Zsömbör Boglárka 11.b osztályos tanulónk bronzérmes lett "pincér tanulók " kategóriában a 2018. február 24-én szombaton megrendezésre került a XVI. „Farsang Kupa” Országos Gasztronómiai Bajnokságon Tatán. A megmérettetésen szakács, pincér, cukrász és pék kategóriában felnőttek és tanulók mérték össze tudásukat az igényes, megannyi újítással jelentkező, és a nagyközönség számára is látogatható látványos versenyen. A „Farsang Kupa” gasztronómiai verseny már évek óta Magyarország rangos versenyei közé tartozik, a résztvevők egy része már a Világversenyeken is dobogós sikereket értek el, mellyel irányt mutatnak a fiatal generáció számára. Bogi feladata 1 db 4 személyes alkalmi díszasztal megterítése, az általa szabadon választott témában, az alkalomhoz illő menüvel és italkínálattal együtt,amit ízléses menükártyán kellett bemutatnia a nemzeti elvárásoknak megfelelően. A terítéshez szükséges eszközöket – tárgyakat a versenyzők viszik, hogy a verseny megőrizze egyediségét. A tanulók csak egyedül indulnak, felkészítőik csak az előkészületnél vannak jelen. Az elméleti tudás felmérése egy szakmai beszélgetés során történik (közel 30 percben), melynek során a zsűri tagjai felmérik a versenyző szakmai felkészültségét, tudását az éttermi feladatokhoz, ételkészítéshez és italkínálathoz kapcsolódóan. Követelmények – szempontok: - Összhang a teríték, a menü és az italkínálat között - terítés szakszerűsége, kivitelezése - dekoráció, - személyes megjelenés A versenyzőnknek fel kellett készülnie az általános nemzetközi, szakmai trendek /irányzatok/ változásaiból, ismernie kellett a hazai „Bor és Sommelier” irányelveket. Az értékelés során az összpontszám 40 %-a a díszasztal, 60 %-a pedig az elméleti tudás figyelembe vételével alakult ki. Gratulálunk Bogi! Büszkék vagyunk rád, köszönjük a felkészítést Virágh Zoltán szakoktatónak!

További képek az alábbi linken megtekinthetőek: Tatán is dobogóra állhattunk!

Miklós Beatrix tanárnő

2018 Tata farsang kupa

 

 

Aktuális

kep
Ideiglenes felvételi jegyzék korrekciója Az ideiglenes felvételi jegyzék korrekciója az alábbi linkekre kattintva szakonként…
2018szintvizsga szak
Vendéglátós szintvizsga a Letenyey-ben. Tegnap nagy napja volt a 9.b-s szakácsainknak, cukrászainknak, pincéreinknek:szintvizsgán…
2018 Tata farsang kupa
Tatán is dobogóra állhattunk! Alig pihentük ki magunkat a saját gasztro versenyünk után, máris Tatára utazott iskolánk…
gaszro csapat 2018
VI. Letenyey Gasztro Verseny Az idei télen is, mint minden évben egymást érték iskolánkban a rendezvények. Ezek megkoronázásaként…
csira2018
A „Séf kertjében” jártunk A 13. osztályos mezőgazdász és vendéglős technikusaink ma látogatást tettek a Séf kertjében, Pilisen. A…