Tatán is dobogóra állhattunk!

 

Alig pihentük ki magunkat a saját gasztro versenyünk után, máris Tatára utazott iskolánk küldöttsége, hogy ott is sikert arassunk: Zsömbör Boglárka 11.b osztályos tanulónk bronzérmes lett "pincér tanulók " kategóriában a 2018. február 24-én szombaton megrendezésre került a XVI. „Farsang Kupa” Országos Gasztronómiai Bajnokságon Tatán. A megmérettetésen szakács, pincér, cukrász és pék kategóriában felnőttek és tanulók mérték össze tudásukat az igényes, megannyi újítással jelentkező, és a nagyközönség számára is látogatható látványos versenyen. A „Farsang Kupa” gasztronómiai verseny már évek óta Magyarország rangos versenyei közé tartozik, a résztvevők egy része már a Világversenyeken is dobogós sikereket értek el, mellyel irányt mutatnak a fiatal generáció számára. Bogi feladata 1 db 4 személyes alkalmi díszasztal megterítése, az általa szabadon választott témában, az alkalomhoz illő menüvel és italkínálattal együtt,amit ízléses menükártyán kellett bemutatnia a nemzeti elvárásoknak megfelelően. A terítéshez szükséges eszközöket – tárgyakat a versenyzők viszik, hogy a verseny megőrizze egyediségét. A tanulók csak egyedül indulnak, felkészítőik csak az előkészületnél vannak jelen. Az elméleti tudás felmérése egy szakmai beszélgetés során történik (közel 30 percben), melynek során a zsűri tagjai felmérik a versenyző szakmai felkészültségét, tudását az éttermi feladatokhoz, ételkészítéshez és italkínálathoz kapcsolódóan. Követelmények – szempontok: - Összhang a teríték, a menü és az italkínálat között - terítés szakszerűsége, kivitelezése - dekoráció, - személyes megjelenés A versenyzőnknek fel kellett készülnie az általános nemzetközi, szakmai trendek /irányzatok/ változásaiból, ismernie kellett a hazai „Bor és Sommelier” irányelveket. Az értékelés során az összpontszám 40 %-a a díszasztal, 60 %-a pedig az elméleti tudás figyelembe vételével alakult ki. Gratulálunk Bogi! Büszkék vagyunk rád, köszönjük a felkészítést Virágh Zoltán szakoktatónak!

További képek az alábbi linken megtekinthetőek: Tatán is dobogóra állhattunk!

Miklós Beatrix tanárnő

2018 Tata farsang kupa

 

 

Aktuális

ideiglenes2019
Ideiglenes felvételi jegyzék Az ideiglenes felvételi jegyzék az alábbi linkekre kattintva szakonként megtekinthetők: Gimnázium…
FIGYELEM, FIGYELEM! - ECL VIZSGAHELY lettünk! A legközelebbi országosan szervezett ECL nyelvvizsga április 12-13-án lesz.…
VIIgasztro1
VII. Letenyey Gasztroverseny Ránk aztán senki nem mondhatja, hogy nagyzolási mániában szenvedünk, vagy az azonnali dicsekvés…
A szakmák Európa Bajnoksága! A EuroSkills verseny, vagyis a fiatal szakemberek Európa-bajnoksága, látványos bemutatója a…
Fontos Információk! Tanulóknak ügyintézés minden nap 12.40-13.30 között az ebédszünetben. Diákigazolvány matricák átvétele (aki…