Tatán is dobogóra állhattunk!

 

Alig pihentük ki magunkat a saját gasztro versenyünk után, máris Tatára utazott iskolánk küldöttsége, hogy ott is sikert arassunk: Zsömbör Boglárka 11.b osztályos tanulónk bronzérmes lett "pincér tanulók " kategóriában a 2018. február 24-én szombaton megrendezésre került a XVI. „Farsang Kupa” Országos Gasztronómiai Bajnokságon Tatán. A megmérettetésen szakács, pincér, cukrász és pék kategóriában felnőttek és tanulók mérték össze tudásukat az igényes, megannyi újítással jelentkező, és a nagyközönség számára is látogatható látványos versenyen. A „Farsang Kupa” gasztronómiai verseny már évek óta Magyarország rangos versenyei közé tartozik, a résztvevők egy része már a Világversenyeken is dobogós sikereket értek el, mellyel irányt mutatnak a fiatal generáció számára. Bogi feladata 1 db 4 személyes alkalmi díszasztal megterítése, az általa szabadon választott témában, az alkalomhoz illő menüvel és italkínálattal együtt,amit ízléses menükártyán kellett bemutatnia a nemzeti elvárásoknak megfelelően. A terítéshez szükséges eszközöket – tárgyakat a versenyzők viszik, hogy a verseny megőrizze egyediségét. A tanulók csak egyedül indulnak, felkészítőik csak az előkészületnél vannak jelen. Az elméleti tudás felmérése egy szakmai beszélgetés során történik (közel 30 percben), melynek során a zsűri tagjai felmérik a versenyző szakmai felkészültségét, tudását az éttermi feladatokhoz, ételkészítéshez és italkínálathoz kapcsolódóan. Követelmények – szempontok: - Összhang a teríték, a menü és az italkínálat között - terítés szakszerűsége, kivitelezése - dekoráció, - személyes megjelenés A versenyzőnknek fel kellett készülnie az általános nemzetközi, szakmai trendek /irányzatok/ változásaiból, ismernie kellett a hazai „Bor és Sommelier” irányelveket. Az értékelés során az összpontszám 40 %-a a díszasztal, 60 %-a pedig az elméleti tudás figyelembe vételével alakult ki. Gratulálunk Bogi! Büszkék vagyunk rád, köszönjük a felkészítést Virágh Zoltán szakoktatónak!

További képek az alábbi linken megtekinthetőek: Tatán is dobogóra állhattunk!

Miklós Beatrix tanárnő

2018 Tata farsang kupa

 

 

Aktuális

Jelentkezés technikusi képzésekre és érettségi vizsgára felkészítő, esti tagozatos évfolyamra Mezőgazdasági technikus és…
vakacio2019
Figyelem, figyelem!
eu flag co funded pos rgb right
Erasmus+ Iskolánk 2018-1-HU01-KA102-047279 regisztrációs számmal ERASMUS+ KA1 mobilitási pályázatban vett részt 2018 októberében,…
Igazgatói beszámolók 2016/2017-es év beszámolója: beszámoló 2017 2017/2018-as év beszámolója: beszámoló 2018
Az iskola állandó, éves ökoiskolai programjai: • Gólyatábor: Két helyszínen, a Noll-tanyán és Szúnyogpusztán Az erdei iskola és a…